galeria  |  linki  |  kontakt  | Informacje o teatrze

Spektakle

Grzegorz Kwieciński

English version
(39kB)

TEATR OGNIA I PAPIERU - THEATRE OF FIRE AND PAPER

(138kB)

KAMIENIE

"Kamienie" to najnowszy spektakl autorskiego Teatru Ognia i Papieru Grzegorza Kwiecińskiego. Premiera spektaklu odbyła się 23.03.2012 r. w ramach III edycji projektu "Dotknij Teatru", organizowanego w Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII ZDJĘĆ

Spektakl wywodzi się z archetypicznych prac plastycznych Kwiecińskiego "Piekło/Niebo" prezentowanych w muzeach i galeriach całej Polski. Oparta na drewnianym stelażu płaszczyzna wielkości metr na metr, wykonana z surowych desek, a na niej kilkadziesiąt polnych kamieni, do których przytwierdzone są papierowe figurki ludzi w różnych pozach. Jedna figurka klęczy, inna wyciąga ramię do widowni, jeszcze inna maszeruje, biegnie, wzywa pomocy... Każda z nich spełni się w swoim losie zdeterminowanym płomieniem. Na koniec pozostanie spalony papier - popiół, bardzo często utrzymujący pierwotną, początkową formę. Pozostanie też wirująca nad kamieniami para, On i Ona wykonani z bibułki. Całość kontroluje kreator, szaman, który kończąc działanie zrzuci na betonową, kamienną, drewnianą podłogę niemal wszystkie kamienie... Integralną częścią spektaklu jest muzyka wykonywana "na żywo".

Fotoreportaż z premiery "Kamieni"
AHE Galeria Nowa przestrzeń


(70kB)

(77kB) (137kB) (125kB)


Oferta TOiP

Nasza propozycja:
spektakle plenerowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą repertuarową, przeznaczoną do wystawiania w plenerze. Miejscem takiego wydarzenia może być ulica, plac miejski, park, boisko - każda z przestrzeni na otwartym powietrzu, którą my zaczarujemy ogniem..
 
(149kB) więcej >>

Nasza propozycja:
spektakle studyjne


W naszym repertuarze mamy również przedstawienia, które mogą być wystawiane w kameralnych salach, małych teatrach, na niewielkich scenach. Niektóre z nich mieszczą się w przestrzeni małej stolikowej klatki, a akcja innych rozgrywa się w przestrzeni klatki niewiele większej od aktorów. Wszystkie spektakle są bezpieczne dla widzów i pomieszczeń, w których się rozgrywają...
 
(2492kB) więcej >>(36kB)